Ułatwienia dostępu

Historia

Historia naszego Domu sięga lat powojennych, kiedy to Państwo Terakowscy – nieżyjący już mieszkańcy Gniezna, testamentem ofiarowali budynek wraz z ogrodem mieszczący się przy ulicy Wrzesińskiej 21 na cel społeczny. Ich życzenie spełniło się i w roku 1946 otwarto DOM STARCÓW, w którym urządzono pokoje, sypialnie, jadalnię. Znaleźli tutaj przystań ludzie starzy i potrzebujący opieki. Niestety, nie zachowały się żadne dokumenty z tego okresu pozwalające rozszerzyć naszą wiedzę na ten temat.

W latach 80-tych gospodarzem obiektu był Dom Rencistów, który podlegał strukturom organizacyjnym Ministerstwa Zdrowia i Polityki Społecznej.

Od 1990 roku już jako DOM POMOCY SPOŁECZNEJ, usytuowany został w strukturze Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Od tego momentu Dom ten przeszedł głębokie zmiany merytoryczne, modernizację. A w końcu rozbudowę.

Od roku 1999r – DPS jest jednostką organizacyjną Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Został wpisany do Wojewódzkiego Rejestru – Domów Pomocy Społecznej pod pozycją 14 [czternastą]. Nadzór merytoryczny sprawuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Scroll to Top