Ułatwienia dostępu

Organizacja

Dom Pomocy Społecznej im. Małżonków Terakowskich w Gnieźnie jest Placówką całodobową skierowaną dla obojga płci osób w podeszłym wieku.

Placówka w całości przystosowana jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dom położony jest w zacisznym miejscu pierwszej stolicy Polski, otoczony pięknym parkiem z alejkami spacerowymi, ławkami, co stwarza możliwość korzystania ze spacerów o każdej porze roku. Dla bardziej aktywnych jest możliwość uprawiania własnego ogródka.

Jest Placówką przeznaczoną dla 71 osób. Dom posiada pokoje jedno i dwuosobowe oraz pokój gościnny. Do dyspozycji mieszkańców są trzy jadalnie z tarasami skierowanymi na kolorowy ogród z urokliwym stawem, które pełnią również rolę świetlic (przystosowane do oglądania telewizji cyfrowej, czytania, korzystania z komputerów ze stałym łączem internetowym, gier i przyjmowaniem gości.)

Od poniedziałku do piątku prowadzone są zajęcia terapeutyczne. Działalność terapii zajęciowej i w zakresie organizacji czasu wolnego obejmuje: spotkania muzyczne, terapię manualną – stosująca różnorodne techniki plastyczne (w tym: malowanie, wyszywanie, zdobnictwo- biżuteria, malowanie na szkle itp.), zajęcia kulinarne, zajęcia taneczne, zajęcia biblioteczne w tym czytanie książek na głos, (spotkania podczas których prowadzone są grupy dyskusyjne na tematy i problemy interesujące seniorów), treningi pamięci, imprezy plenerowe i wyjazdowe oraz wyjścia na imprezy kulturalne ogólnodostępne – do kina lub teatru, uczestnictwo w koncertach.

Codziennie mieszkańcy mają dostęp do sali rehabilitacyjnej, której celem jest przywracanie lub kompensacja utraconych funkcji w następstwie choroby, urazów lub kalectwa.

Podopieczni w każdej chwili mogą udać się do Kaplicy, gdzie modlitwy i msze św. udziela nasz ks Kapelan.

Mieszkańcy zapewnione mają wsparcie socjalne, opiekę medyczną, doradztwo psychologiczne oraz opiekę pielęgniarską.

Każdego dnia staramy się służyć naszym mieszkańcom profesjonalną pomocą. Jesteśmy Domem otwartym na każde indywidualne wsparcie, ofiarujemy ciepłą, serdeczną i rodzinną atmosferę i jak widać nie ma u nas czasu na smutek i samotność ….

Scroll to Top